Sürdürülebilirlik | Boyalık Beach Hotel SPA & Thermal Resort, Çeşme | İzmir

Sürdürülebilirlik; bugünün ihtiyaçlarını karşılarken doğal kaynakları korumak ve gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için yapılan faaliyetlerdir.

Sürdürülebilir kalkınma, insan ile doğa arasında denge kurarak doğal kaynakları tüketmeden, gelecek nesillerin ihtiyaçlarının karşılanmasına ve kalkınmasına olanak verecek şekilde bugünün ve geleceğin yaşamını ve kalkınmasını programlama anlamını taşımaktadır.

Turizmde sürdürülebilirlik sağlamak amacı ile Boyalık Beach Hotel SPA & Thermal Resort, Çeşme olarak sürdürülebilir kalkınma ve sürdürülebilir turizm ile ilgili sorumluluklarımızın bilincinde, gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmaya kararlıyız.

Bu bağlamda, sürdürülebilir turizm işletmeleri ve yeşil oteller için daha önceki yıllarda başlatılan yeşil yıldız, yeşil anahtar, mavi bayrak gibi sistem süreçlerine dahil olarak ilgili belgelerde sertifikalandırılmış bulunmaktayız.

Boyalık Hotel Sürdürülebilirlik Raporu 2021-2022
Görüntüle & İndir

Çeşme
Biyolojik Çeşitlilik
Çeşme
Kültürel Miraslar
Çeşme
Zanaat
Çeşme
Pazar Alanları
Çeşme
Festivaller

Engelli Misafirlerimize Hizmetlerimiz

Değerli Misafirimiz,
Çeşme Boyalık Beach Resort Hotel & SPA Thermal’e hoş geldiniz.
Siz değerli misafirlerimizin tesisimizde konakladığı süre boyunca sahip olduğu imkanlar aşağıda belirtilmiştir. Desteğimize ihtiyacınız olduğu her an Guest Relation ofisi çalışanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Odanızdan ulaşmanız gerektiği durumda oda telefonundan 5 i tuşlamanız yeterlidir. Konaklamanızda bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi tatille dileriz.
• Merdiven ile ulaşım gerektiren tüm alanlarda asansör bulunmaktadır.
• Tesisimizde standartlarda uygun şekilde düzenlenmiş 2 adet engelli odamız mevcuttur.
• Tüm tesiste yürüyüş yoları tekerlekli sandalye ile ulaşıma uygundur .
• Plajımıza tekerlekli sandalye ile ulaşım mümkündür.
• Genel alan engelli WC mevcuttur.

İnsan Kaynakları ve ISG Politikamız

Boyalık Beach Hotel Spa & Thermal Resort Çeşme faaliyetleri ile ilgili olarak uluslararası kabul görmüş tüm insan haklarına saygı göstermeyi taahhüt eder ve bu kapsamdaki tüm mevzuat ve sözleşmelere uyum sağlar. Bu doğrultuda tüm misafir ve çalışanlarımızı ırk, renk, cinsiyet, din, görüş, yaş, sosyal ve medeni durum, aile kökeni, fiziksel veya zihinsel engel ve cinsel yönelim ayrımı yapılmaksızın eşit olarak değerlendiririz.

Çalışanların Güvenliği ve İnsan Kaynaklarına Yatırım Boyalık Beach Hotel Spa & Thermal Resort Çeşme İnsan Kaynakları süreçlerinin temelini insana, dolayısıyla çalışanlarımıza verdiğimiz değer oluşturmaktadır. Boyalık Beach Hotel Spa & Thermal Resort Çeşme çalışanlarının sağlık, güvenlik ve mutluluğu, stratejik hedeflerimiz olan büyüme, karlılık ve yeni fırsatlar yaratma odağımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Bu hedefimize katkıda bulunacak tüm çalışanlarımız eşit eğitim olanaklarımızdan faydalanır. Boyalık Beach Hotel Spa & Thermal Resort Çeşme Hotel, personelinin ve iş ortaklarının sağlığı, güvenliği ve çalışma süreleri konusunda yasal yükümlülükleri yakından takip ederek hayata geçirir; düzenli olarak denetler ve uygunluğunu kontrol eder.

İnsan Kaynakları ve Çalışma Hayatımız

Boyalık Beach Hotel Spa & Thermal Resort Çeşme olarak biz insan haklarına saygılı bir politika izlemekteyiz. Çalışanların yasal hakları her zaman korunmaktadır. İşe alım süreci ve sonrasında ayrımcılık yapılmamakta, herkese fırsat eşitliği sağlanmaktadır.

Ayrıca Boyalık Beach Hotel Spa & Thermal Resort Çeşme bünyesinde çocuk işçi çalıştırılmamaktadır. Çocuk işçi çalıştıran firmalarla iş birliği yapılmamaktadır. Tedarikçilerden de çocuk işçi statüsünde çalışan personel gönderilmesi halinde çalışmasına izin verilmemektedir (inşaat, bahçe işleri vb için). Otelimizde tüm personele kişisel ve mesleki gelişim desteğine ilaveten çocuk istismarına karşı bilgilendirme eğitimi de eklenmiştir.

Turistik Geziler İçin Toplu Taşıma Alternatifleri

Otopark alanında varsa elektrikli aracınızı şarj etmeniz için uygun istasyonumuz bulunmaktadır.

ZES Şarj istasyonu bulunmakdır.

Bölgemizde bulunan bisiklet kiralama noktalarından bisiklet kiralayabilir ve bu bisikletler ile uygun güzergâhları kullanarak şehir turu yapabilirsiniz.

https://alacatibisiklet.com

İZMİR’DEN ÇEŞME’YE ULAŞIM
Çeşme ve Ildırı`ya çalışan otobüsler turizm mevsiminin en kalabalık günlerinde dahi ihtiyacı rahatlıkla karşılar. İzmir’den Işıkkent Terminali’nden ya da ÜçkuyularTerminali’nden otobüs ve dolmuşlar kalkar.

Kış aylarında 07.00-19.00 arası Işıkkent’ten 2 saatte bir,Üçkuyular’dan yarım saatte bir otobüs seferleri mevcuttur. Yazın ise 06.00-23.30 arasında her 20 dakikada bir otobüs bulunur. Çeşme ilçe merkezi, otobüs ve minibüslerin son durağıdır. Çiftlikköy, Dalyanköy, Alaçatı, Reisdere, Ovacık ve diğer plajlara minibüs ve belediye otobüsleri çalışmaktadır.

OTOBÜS İLE ULAŞIM
İzmir Otogarı İlçeler Terminali’nden Çeşme Seyahat Otobüs firması ile ( sabah 07:00 den akşam 22:00‘a kadar her saat otogardan Çeşme’ye otobüs kalkmaktadır.)

İzmir Üçkuyular ilçe otobüs terminalinden Çeşme Seyahat Otobüs firması ile ,( sabah 07:00 den akşam 22:00’a kadar her saat Üçkuyular otogardan otobüs bulunmakta)

https://www.cesmeseyahat.net

760 hat numaralı Çeşme-Urla belediye otobüsü iş günleri ve cumartesi Çeşme'den Urla yönüne 06:00, 06:50, 07:40, 16:47, 17.40, 18.34 saatlerinde; pazar günü ise aynı yönde 07:00, 08:30, 16:20 ve 17:40 saatlerinde hareket ediyor.

https://www.eshot.gov.tr/tr/UlasimSaatleri/760/288

DOLMUŞ İLE ULAŞIM
Çeşme Şehir içi Ulaşım Güzergahları

Çeşme Otogardan Alaçatı – Ilıca ve diğer yerlere Dolmuş hizmetini kullanarak da gidebilirsiniz.

Çeşme – Ildır ( Çeşme Otogardan 30-45 dakikada bir kalkmaktadır. Ortalama varış süresi 45 dk)
Germiyan – Ildır ( Germiyan Köyü’nden Ildır’a sefer düzenlenmektedir. )
Çeşme – Ilıca – Alaçatı ( Çeşme Otogar ve merkezden hareket eden dolmuşlar ilk olarak Ilıca ve sonrasında Alaçatı ‘ya gitmektedir.
Çeşme – Dalyan
Çeşme – Çiftlikköy ( Çeşme Marina ve Marina Carrefour’dan kalkan dolmuşlar Çiftlikköy – Pırlanta Plajı ve Altınkum Mevki’ye gitmektedir. Ortalama süre 15-20 dakikadır. )
Çeşme – Ovacık ( Çeşme otogardan kalkan dolmuşlar Ovacık merkeze ve plajlara kadar gitmektedir; ortalama süre 10-15 dakika.)
Çeşme – Fahrettin Paşa Mahallesi ( Çeşme şehir içinde istediğiniz bölgeye ulaşabileceğiniz dolmuş güzergahı bulunmaktadır. )

İletişim Bilgileri
Telefon: 0232 712 68 99 – 0232 712 62 67
https://cesmebook.com/cesme-alacati-ulasim-2023.html

Doğal ve Kültürel Mirasları Ziyaret Ederken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

• Ziyaret saatlerinin dikkate alınması
• Camiye giderken uygun kılık kıyafet seçilmesi
• Camiye girerken ziyaretçiler için temin edilen galoşların giyilmesi ve çıkarken temin edilen çöp konteynırlarına bırakılması • Fotoğraf çekilmesine izin verilmeyen alanlarda duyarlı davranılması
• Ören yerlerinde restore çalışması olan alanlara girmemeye özen gösterilmesi
• Kutsal alanlarda eşarp kullanılması gereken durumlarda ziyaretçiler için temin edilen malzemelerin kullanıldıktan sonra yerlerine bırakılması
• Çocukların fiziksel ve ruhsal bütünlüğünü korumak amacıyla çocuklarla etkileşimden kaçınınız.

• Çevreye karşı duyarlı olunması
• Doğal koruma alanlarına çöp ve benzeri atılmaması
• Hayvanlara ve doğal yaşam ortamlarında zarar veren faaliyetlerde bulunmamanızı tavsiye ederiz.
• Ormanlık alanlarda ateş ve benzeri maddeler kullanırken dikkatli davranılması.
• Tarihi ve dini yerleri gezerken davranış kurallarına uyulması, tarihi eserlere dokunulmaması,tarihi yapıya zarar verilmemesi.
• MüzeKart temini ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Milli Saraylar'a bağlı 300’den fazla müze ve ören yerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Tesis 10.000m² 'lik bir alana sahip olup. 253 oda ve 566 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.

Rezervasyon & Bilgi

0232 750 40 40

Otel İletişim & Bilgi

0232 488 88 00

Paketiniz üzerinden ücretlendirilirsiniz, aramalarda ekstra ücret yoktur.

Boyalık Hotel

Numaranızı bırakın,
sizi arayalım.

Rezervasyon & Bilgi

0232 750 40 40